Metody

Trening relaksacyjny (Mind&Art.)

Każdy z nas jest jak naczynie. Ile można w nim pomieścić? W napełnianym naczyniu woda w końcu się wyleje. Każdy z nas cechuje się inną odpornością na stresujące sytuacje. Możemy nad nimi zapanować, regularnie pracując nad wyciszeniem umysłu i rozluźnieniem napiętego ciała.

Na warsztatach stosujemy popularne metody relaksacyjne związane z oddechem, świadomością ciała i umysłu . Pomocny jest kontakt z muzyką, ruchem, ekspresją plastyczną.

W niepewnej codzienności warto zadbać o samopoczucie psychofizyczne i dobrą relację z otoczeniem. Szczególnie zachęcam osoby poszukujące sposobów radzenia sobie ze stresem, bólem, napięciami, trudnymi emocjami…, ale także te, które mają ochotę spędzić czas w bardziej nietypowy sposób – w twórczej, kojącej i miłej atmosferze, w towarzystwie innych poszukiwaczy „kreatywnego stanu zen”. 

Forma zajęć: zajęcia grupowe lub indywidualne

zapisz się na sesję lub warsztaty

Arteterapia

Arteterapia stanowi wsparcie w poprawieniu jakości życia i funkcjonowania. Można ją potraktować jako terapię lub trening twórczy. W zależności od potrzeb i celu pozwala wypracować sposób na zmianę, ale też wyrazić najgłębiej chowane uczucia, co ma szczególne znaczenie u osób mających za sobą przykre doświadczenia. To także metoda dla osób otwartych na kreatywny rozwój.  Czasem pracujemy tylko z flamastrem, kredką i słowem, a czasem ze sztukami plastycznymi, naturą , kolorem, ruchem, muzyką, wizualizacją. Ćwiczymy oddech i świadomość ciała podczas relaksacji. Umiejętności artystyczne nie są nam potrzebne, ponieważ tu ważny jest proces, to, co dzieje się w nas i to, co wyrażamy za pomocą narzędzi takich jak np. kredka.

Forma zajęć: grupowe lub indywidualne

Zapisz się na sesję lub warsztaty

Sesje rozwojowe na wybrany temat

Jeśli nosisz w sobie potrzebę porozmawiania na ważny dla Ciebie temat z wykorzystaniem metod ekspresyjnych takich jak rysunek terapeutyczny, collage, mandala, koloroterapia, kreatywne pisanie, fotografia, film, dźwięk lub za pomocą metod pracy z ciałem, dobierzemy dla Ciebie najbardziej odpowiednie środki wyrażania się.

Sesje rozwojowe to spotkania z elementami coachingu, gdzie otrzymasz pomoc w odkrywaniu własnych zasobów i zachętę do zmiany.

Koszt godzinnej sesji= od 100 zł

Zadzwoń/napisz

Zapisz się na sesję

Konsultacje kryzysowe

Spadek  motywacji , wycofanie , niemoc , lęk , napięcie , brak  sensu , niekontrolowana  złość lub płacz, osłabienie  organizmu ,bezsenność, zawroty głowy, problemy trawienne?

To mogą być objawy kryzysu emocjonalnego

Kryzys to przejściowy stan zakłócenia równowagi psychicznej. W danym momencie osobie w kryzysie trudno jest samodzielnie poradzić sobie z trudną sytuacją. Przedłużające się doświadczenie braku stabilizacji i dezorganizacji może doprowadzić do znacznie większych utrudnień w funkcjonowaniu, do depresji, zaburzeń lękowych, uzależnień.. dlatego warto w porę skorzystać z pomocy profesjonalisty.

Jeśli czujesz niepokojącą zmianę w obszarze emocji i ciała, jesteś w dobrym miejscu, gdzie uzyskasz realną pomoc!

Pierwsza pomoc psychologiczna nie jest klasyczną konsultacją psychologiczną ani terapią. Jest to wsparcie udzielane w sytuacji kryzysu emocjonalnego, zarówno ostrego (np. nagły wypadek) jak i chronicznego (reakcja na trudne wydarzenia po dłuższym czasie). Z uwagą i empatią zostaniesz wysłuchany przez konsultanta, który przygląda się problemowi, by następnie wspólnie podjąć korzystne działania. Bardzo ważnym zadaniem jest zbudowanie poczucia bezpieczeństwa i zaufania a także pomoc w opracowaniu zasobów: motywacji, energii, zdolności decyzyjnych, niezwykle potrzebnych do dalszej pracy nad sobą.


Organizacja

Spotkania indywidualne stacjonarne lub online odbywają się 3 razy.

1 /Pierwsze spotkanie: wsparcie emocjonalne, diagnoza sytuacji, ocena funkcjonowania, udzielenie informacji

2 /Drugie spotkanie: wsparcie emocjonalne, sprawdzenie zasobów, krótkoterminowy plan działania

3 /Trzecie spotkanie: wsparcie emocjonalne, ocena zdolności do samodzielnego radzenia sobie, informacja o dalszych możliwościach

Zapisz się na sesję